Răzvan Lucescu l-a luat la țintă pe arbitru după ce PAOK s-a calificat în semifinalele Cupei Greciei

Răzvan Lucescu nu s-a abținut. L-a luat la țintă pe arbitru după ce PAOK Salonic s-a calificat în semifinalele Cupei Greciei.

PAOK Salonic a învins-o în sferturile de finală de Panathinaikos. Săptămâna trecută, echipa românului s-a impus cu 2-0 în meciul tur al sferturilor, pe teren propriu.

Acum scorul a fost 1-1. Au marcat Cerin ’18 pentru gazde şi Oliveira ’78 (penalti) pentru PAOK.

Răzvan Lucescu l-a luat la țintă pe arbitru

Antrenorul român a fost nemulțumit de prestația arbitrului și l-a criticat dur.

„Cele două victorii din jocurile anterioare împotriva lui Panathinaikos le-au aprins setea de răzbunare. Jucătorii mi-au arătat însă o mentalitate grozavă, nu este deloc ușor să joc din nou după trei zile cu Panathinaikos și să fii concentrat.

Arbitrul a susținut jocul dur al lui Panathinaikos, se întâmplă mereu cu echipele din Atena. În multe dueluri au depășit limita permisă și ar fi trebuit să arate mai multe cartonașe galbene”, a spus Răzvan Lucescu, după meci.

În semifinale, echipa lui Răzvan Lucescu va întâlni Lamia.