Probleme mari pentru Rafa Nadal! Ce a făcut legendarul jucător spaniol. Nu a avut nicio şansă

Probleme mari pentru Rafa Nadal! S-a aflat ce a făcut legendarul jucător spaniol. Nu a avut nicio şansă în turneul de la Brisbane, acolo unde primise un wild-card pentru a putea intra direct ăe tabloul principal.

Rafa Nadal îşi revine cu greu după perioada de inactivitate de aproape un an de zile. Spaniolul a fost chinuit de o accidentare gravă.

Probleme mari pentru Rafa Nadal!

Revenit pe teren după aproape un an de absenţă, spaniolul Rafa Nadal, beneficiar al unui wild-card, a fost eliminat, vineri, în sferturile de finală ale turneului de la Brisbane. Nu a avut nicio şansă de a accede în careul de aşi al competiţiei australiene.

Nadal a fost învins de australianul Jordan Thompson, locul 43 mondial. A fost o victorie după un meci maraton pentru jucătorul australian. Rafa a câştigat primul set, scor 5-7. A pierdut însă următoarele două acte, cu 7-6 (8/6), 6-3. Meciul a fost unul maraton, de trei ore şi 25 de minute.

În semifinale, Thompson va evolua cu bulgarul Grigor Dimitrov, favorit numărul 2 şi locul 14 ATP, care a trecut de australianul Rinky Hijikata (locul 71), scor 6-1, 6-4.