Probleme mari pentru Ianis Hagi! Tricolorul a ratat un nou meci în La Liga. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Ianis Hagi a fost transferat, sub formă de împrumut, la Deportivo Alaves, formație ce activează în competiția internă a Spaniei! Tricolorul nu s-a ridicat la nivelul așteptărilor în La Liga, motiv pentru care va reveni, cel mai probabil, pe Ibrox la vară, în vestiarul celor de la Rangers, grupare în cadrul căreia este legitimat de drept.

În cadrul celui mai recent duel, echipa lui Ianis Hagi a fost învinsă, în deplasare, de către Granada, 0-2! Tricolorul nu a fost titular.

Probleme mari pentru Ianis Hagi!

Granada a marcat primul gol în minutul opt al partidei, în urma unui penalty finalizat cu succes de către Myrto Uzuni.

Gazdele au intrat la vestiare, la pauza, cu avantajul dublat. Lucas Boye a înscris, în minutul 38, în urma unei lovituri de cap.

Deși Alaves a fost echipa care a bifat cele mai multe dueluri câștigate, dominând la posesie, elevii lui Lucas Garcia nu au reușit să se impună. Ianis Hagi nu a reușit să apară în primul 11 utilizat în runda #31 din La Liga, fiind rezervă neutilizată.

În clasament, Alaves are 32 de puncte şi este pe locul 14, iar Granada e pe 19, cu 17 puncte. Următorul duel al grupării lui Ianis Hagi se va disputa pe data de 21 aprilie, de la ora 19.30.

Alaves se va duela cu Atletico Madrid, formație care l-a transferat, de curând, pe Horațiu Moldovan. Fostul portar rapidist nu a debutat alături de spanioli.