Probleme mari pentru Dennis Man! Ce a făcut Parma în ultima etapă. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Probleme mari pentru Dennis Man! S-a aflat ce a făcut Parma în ultima etapă. Edi Iordănescu trebuie să ştie. Formaţia din Serie B a făcut al doilea pas greşit consecutiv în lupta pentru promovare.

Dennis Man nu mai e în forma din ultimele etape. Parma a remizat cu Sudtirol, scor 0-0, în deplasare, în etapa cu numărul 32 din Serie B.

Probleme mari pentru Dennis Man!

Este a doua etapă consecutivă fără victorie pentru formaţia lui Dennis Man şi Valentin Mihăilă. În ciuda semieşecului, Parma va rămâne pe primul loc în clasament, cu 66 de puncte. Se află la o distanță de șapte ”lungimi” față de Cremonese, ocupanta poziției a doua.

Egalul cu Sudtirol a fost al doilea meci fără victorie pentru Parma, care a fost învinsă în etapa precedentă de Catanzaro, scor 0-2. Dennis Man și Valentin Mihăilă, cei doi români de la Parma, au fost titulari în remiza cu Sudtirol, dar ultimul dintre ei a fost înlocuit în minutul 78 al partidei.

Mihăilă a avut șansa să deschisă scorul în minutul nouă când a șutat puternic din marginea careului, dar mingea a lovit bara. Pentru prestația din această partidă, Mihăilă a fost notat cu 7,3 de portalul sofascore. În schimb, Dennis Man și Daniele Casiraghi, jucătorul lui Sudtirol, au primit cele mai mari note de pe teren, 7,6.