Paul Papp s-a dezlănţuit! Atac devastator la adresa arbitrului: ‘Lasă, mă, jocul să meargă’ + Greșelile uriaşe dezvăluire de fundașul Petrolului

Paul Papp s-a dezlănţuit. Fundașul Petrolului, atac devastator la adresa arbitrului după ce a fost eliminat în minutul 82 al meciului cu Rapid. Jucătorul ploieștenilor a avut un mesaj și pentru colegii săi. Este nemulțumit pentru că echipa nu reușește să marcheze.

Petrolul și Rapid au terminat la egalitate, scor 0-0, în runda cu numărul 20 din Superligă.

Paul Papp s-a dezlănţuit! Atac devastator la adresa arbitrului

Paul Papp l-a făcut praf pe arbitrul Adrian Cojocaru, după ce acesta l-a eliminat în ultimele minute ale meciului cu Rapid. Fundașul a ținut însă să amintească și despre un alt moment de la meciul cu Farul, atunci când a fost lovit dur de Adrian Mazilu.

„Lasă, mă, jocul să meargă, e fotbal de bărbați. Despre ce vorbim. La Farul mi-a dat Mazilu cu genunchiul în nas. Mi-a spus arbitrul că nu a vrut să mă lovească și eu aveam fractură nazală. Nici Țicu nu a vrut să îi rupă piciorul adversarului. Hanca a fost operat. Arbitrează, mă, în spiritul jocului! În Spania se cotonogesc aia și se arată galben, galben.

În rest ce pot să zic. Nu marcăm asta este o problemă. Nu vreau să mă iau de colegii mei și nici nu o fac, dar ăsta este adevărul. Asta este o problemă mare. Nu marcăm”, a spus Paul Papp, la finalul partidei.