Omul lui Răzvan Burleanu surprinde! Cine va lua titlul în Superliga. Anunţul făcut după ce Rapid a zdrobit-o pe FCSB

Omul lui Răzvan Burleanu surprinde! S-a aflat cine va lua titlul în Superliga. Anunţul făcut după ce Rapid a zdrobit-o pe FCSB. Directorul tehnic al Federației Române de Fotbal a dat verdictul după ce a fost prezent pe Arena Națională.

Derby-ul dintre Rapid și FCSB s-a terminat în favoarea echipei patronate de Dan Șucu. 4 goluri au încasat roș-albaștrii care nu au reușit deloc să înscrie.

Omul lui Răzvan Burleanu surprinde!

Scorul a fost deschis de Paul Iacob în minutul 33, din pasa lui Papeau. După care a urmat primul gol al lui Rrahmani, în minutul 54, din pasa lui Krasniqi, care a reușit și el să înscrie după 20 de minute, din pasa lui Rrahmani.

Ultimul gol al partidei, de 4-0 ,a fost tot al lui Rrahmani, din pasa lui Bamgboye, de data aceasta.

Mihai Stoichiță a privit meciul direct de pe Arena Națională, iar la final de derby a vorbit despre impresia cu care a rămas. Directorul tehnic FRF este de părere că în ciuda rezultatului, tot FCSB-ul pornește cu o șansă în plus la titlu.

”E diferență mare. E un moment de entuziasm al celor de la Rapid. Îi stimulează această poziție. Nu s-au aflat de multă vreme aici. Foarte multe greșeli în zona centrală de la FCSB. Acolo au fost acțiunile care au destabilizat tot. Viteza atacanților rapidiști a contat. În atac, nu știu dacă a avut o ocazie FCSB.

Nu schimbă datele. E mai atrăgător play-off-ul. Toată lumea speră. Nu știu dacă au fost goluri senzaționale. Au fost frumoase. Au cele mai mari șanse la titlu cei de la FCSB la titlu. Ce, n-ai mai văzut chestii de genul ăsta? Să piardă un meci?

Ce credeți, CFR Cluj a renunțat să ajungă acolo sus? Și Universitatea Craiova vrea. Nu știu câte șanse sunt acum. Nu sunt matematician. Toată lumea speră atât timp cât au șanse!”, a declarat Mihai Stoichiță, la finalul meciului.