Omul lui Răzvan Burleanu, dezvăluiri incredibile! Ce a putut spune despre noua vedetă a celor de la Rapid. Replica incredibilă a oficialului FRF

Omul lui Răzvan Burleanu, dezvăluiri incredibile! S-a aflat ce a putut spune despre noua vedetă a celor de la Rapid. Comparația incredibilă l-a șocat. Replica incredibilă a oficialului FRF care a intervenit imediat.

Omul lui Răzvan Burleanu, intervenție de urgență! Fotbalistul care l-a făcut să își iasă din minți. L-a provocat pe oficialul FRF.

Omul lui Răzvan Burleanu, dezvăluiri incredibile!

Rapid s-a impus în fața celor de la CFR Cluj, în cadrul rundei #10 din Superliga, scor 3-1.

Albion Rrahmani a marcat în ambele reprize, fiind titularul și unei pase de gol, finalizată cu succes de către Petrila.

Omul lui Răzvan Burleanu, Mihai Stoichiță, a rămas surprins de abilitățile atacantului din Kosovo. L-a comparâat cu Adrian Ilie, ambii fiind ”letali în fața porții”.

“Rrahmani era un jucător de echipa naţională, fără probleme. Un jucător care a dat 6 goluri în trei meciuri grele. Nu are cum să joace pentru România că nu are cetăţenie, dar este un jucător interesant.

Are calităţi bune: viteză, verticalizarea asta… Hai să îi fac un compliment. Seamănă cu Adrian Ilie în faţa porţii. E letal când are mingea şi are sânge rece. Dar, mai întâi să vedem dacă ajunge până la Valencia, e mai greu.

Că şi Krasniqi avea ofertă de la Lazio sau Roma după primele meciuri la CFR Cluj şi tot la Cluj joacă. Aşa că mai uşor deocamdată cu transferurile”, a declarat Mihai Stoichiţă pentru Fanatik.

„Rrahmani e cel mai bun atacant pe care l-am antrenat”

Cristiano Bergodi a fost încântat de victoria obținută de către elevii săi. Tehnicianul a ținut să îi felicite special pe Rrahmani, Ioniță și Albu.

„Jucătorii au fost fantastici. Am întâlnit o echipă foarte greu de bătut, care ştie cu mingea şi impune ritmul.

Am început bine, am marcat, după aceea am luat gol. În a doua repriză nu pot să vorbesc, a fost extraordinar! Am avut o sumedenie de ocazii.

Nu a fost o descătuşare (n.r: momentul când a intrat pe teren). Când te sperii un pic… le-am dat curaj la pauză în vestiar. Au egalat şi pe urmă au avut golul anulat pentru offside (n.r.: CFR Cluj). Le-am dat curaj (n.r.: jucătorilor săi).

După aia te duci, ai 2-1, 3-1, nu am decât să îmi felicit băieţii. Cine a intrat a jucat bine. Dacă e să remarc pe un jucător, îl remarc pe Alex Ioniţă, care a jucat prima oară titular şi a jucat foarte bine. Şi pe Albu, la fel. Trebuie să îi felicităm, au făcut un meci extraordinar.

S-a dezvoltat un meci incredibil de frumos. În a doua repriză am avut 3-4 ocazii în 15 minute, am ajuns în careu uşor. La pauză i-am văzut aşa un pic speriaţi, ne-a dereglat un pic mental că ne-au egalat, dar în a doua repriză am jucat foarte frumos. Sper ca accidentarea lui Braun să nu fie serioasă.

Da, Rrahmani e unul dintre cei mai buni atacanţi pe care i-am antrenat, şi aici, şi în Italia. Poate cel mai bun! Mă bucur că l-am luat noi, e un atacant foarte bun”, a declarat Cristiano Bergodi, pentru digisport.ro.