Omul lui Neluţu Varga face scandal! A distrus arbitrajul după egalul cu Sepsi. Atac devastator la adresa lui Kyros Vassaras

Omul lui Neluţu Varga face scandal! A distrus arbitrajul după egalul cu Sepsi. Atac devastator la adresa lui Kyros Vassaras. Echipa din Gruia se consideră nedreptăţită după meciul cu Sepsi, scor 1-1.

Omul lui Neluţu Varga s-a dezlănţuit. Spune că echipa sa a avut un penalty clar, la intrarea lui Niczuly la Birligea.

Omul lui Neluţu Varga face scandal!

Sepsi Sf. Gheorghe și CFR Cluj au remizat, scor 1-1, în runda secundă a play-off-ului din Superliga. Cristi Balaj, președintele „feroviarilor”, a distrus brigada condusă de George Găman.

Cristi Balaj consideră că CFR Cluj ar fi trebuit să beneficieze de un penalty în minutul 3. „Au fost lovituri de pedeapsă împotriva noastră pentru contacte mult mai puțin sancționabile. Portarul îi dă cu mâna dreaptă peste picior, îi împiedică deplasarea. Dă penalty! Pentru CFR nu dăm asemenea penalty-uri?! Ce facem?

Un egal care favorizează echipele cu care ne luptăm. Vorbeam despre alt meci. E clar cum îi dă cu brațele peste piciorul stâng. Așa am început noi meciul.

Vassaras, ce dorești mai mult de atât? O să vii și o să spui că lui Bîrligea i s-au înmuiat genunchii. Nu vă e rușine? Ce vrei, Vassaras?! Acolo, la Galați, n-a mai existat soft contact?

Ce facem aici? Suntem în haită? Dacă greșește arbitrul, să greșească și cei de la camera VAR?! Înțeleg, Găman poate să nu vadă. Dar cei din camera VAR ce fac?

Din păcate, și la golul marcat de noi, înaintea cornerului, a fost ofsaid. În acel moment trebuia deja să fie 1-0 pentru noi!

Totul a culminat cu faza din minutul 84, când Otele e în spatele fundașilor și e oprit. Nu există o împingere evidentă ca să existe intervenția arbitrului la faza cu Michael! Să inventezi tu un henț, un fault?! ”, a răbufnit Cristi Balaj la Prima Sport.