Liga Campionilor. Rezultatele serii. Olympique Marseille a învins-o la scor pe Sporting Lisabona. Portughezii, îngropați de portari. De ce a fost întârziat startul partidei

Olympique Marseille a zdrobit-o pe Sporting Lisabona, scor 4-1, într-un meci din grupa D a Ligii Campionilor.

Partida a început cu o întârziere de 20 de minute pentru că autocarul lui Sporting a ajuns mai târziu la stadion, din cauza unui ambuteiaj.

Portarii portughezilor au avut o seară de coșmar. Antonio Adan a gafat la primele două goluri, iar în minutul 23 a fost eliminat. Franco Israel, portarul de rezervă, i-a luat locul, dar și acesta a fost urmărit de ghinion și a încasat și el două goluri.

Bayern Munchen s-a distrat cu Viktoria Plzen

Bayern Munchen a făcut instrucției, pe teren propriu, cu cehii de la Viktoria Plzen, scor 5-0,  într-un meci din cadrul grupei C a Ligii Campionilor.

Bayern Munchen a început în forță, iar în minutul 21 conducea deja cu scorul de 3-0, prin reuşitele lui Leroy Sane (min. 7), Gnabry (min. 13) şi Sadio Mane (min. 21).

După pauză Leroy Sane a reușit dubla în minutul 50, iar Choupo-Moting a înscris pentru 5-0 în minutul 59. Bayern a ajuns la 31 de partide consecutive fără înfrângere în grupele Ligii Campionilor.