Nicuşor Stanciu a dat lovitura! Reuşită importantă pentru tricolor. Edi Iordănescu trebuie să ştie / Video

Nicuşor Stanciu a dat lovitura! Reuşită importantă pentru tricolor. Edi Iordănescu trebuie să ştie ce s-a întâmplat cu căpitanul naționalei la meciul din runda a 13-a a primei ligi din Arabia Saudită.

Damac, echipa antrenată de Cosmin Contra, a reușit șă scoată un egal la meciul cu Al Ahil, 2-2.

Nicuşor Stanciu a dat lovitura! Reuşită importantă pentru tricolor

Nicuşor Stanciu a reușit șă obțină un punct pentru formația din Arabia Saudită la care este legitimat. A reuşit să înscrie golul care a adus un punct pentru echipa sa în prelungiri.

Primul 11 al oaspeților a fost alcătuit dintr-o mulţime de staruri. Este vorba portarul Mendy sau Ibanez, Kessie, Mahrez, Veiga şi Saint-Maximin. Rezultatul de la pauză era în conformitate cu așteptările tuturor și cu valorile de piață ale celor două loturi, scor 0-2.

Contra a făcut 4 schimbări până în minutul 68. Damac a revenit în joc prin golul marcat de Farouk Chafai, o lovitură de cap din 10 metri. Rezultatul final a fost stabilit de Nicușor Stanciu, în primul minut al prelungirilor. Căpitanul naționalei României a șutat cu piciorul drept și a trimis direct în poarta lui Mendy.

Pentru Nicuşor Stanciu este al treilea gol în tricoul lui Damac. Mai punctase o dată în campionat și o dată în Cupa Regelui.

Formația antrenată de Cosmin Contra a ajuns la 3 partide consecutive fără eșec. După meciul cu Al-Ahil, a urcat pentru moment până pe locul 9 în prima ligă saudită.