Nicuşor Bancu face scandal! S-a dezlănţuit la adresa arbitrajului după egalul cu U Cluj: ‘VAR-ul, doar împotriva noastră’ + Ce obiectiv are CSU Craiova după plecarea lui Laurenţiu Reghecampf

Nicuşor Bancu face scandal! S-a dezlănţuit la adresa arbitrajului după egalul cu U Cluj. Fundaşul celor de la CSU Craiova a dat de pământ cu arbitrajul după ce echipa sa a fost egalată în prelungiri.

Nicuşor Bancu a spus clar. Golul marcat de Dan Nistor din prelungiri trebuia să fie anulat. Spune că a fost henţ la Szilagy, înainte de a şuta Dan Nistor pentru golul de 1-1.

Nicuşor Bancu face scandal!

„A doua repriză ei au controlat jocul. Ne-am retras, i-am lăsat să domine partida. Am greşit din nou. La gol a fost henţ la ei. Ca de obicei, VAR-ul nu se uită. E doar împotriva noastră, mereu.

Am primit gol pe final, dintr-o ciocnire. ne-am apărat foarte bine. cele mai mari ocazii tot noi le-am avut. Am avut şansa să facem 2-0. Să vorbească cei din conducere de arbitraj. Au fost faze controversate. trebuia să facem 2-0 şi să nu mai vorbim de arbitraj acum”, a spus Nicuşor Bancu, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Nicuşor Bancu a vorbit despre noul obiectiv al echipei lui Mihai Rotaru după plecarea lui Laurenţiu Reghecampf. CSU Craiova vrea să câştige Cupa în acest sezon. „Mergem la Tuanri să câştigăm, să nu mai facem ca anul trecut. Apoi, cu FC Botoşani trebuie să câştigăm în campionat. Probabil au fost mai relaxaţi colegii mei, la acele ocazii. Au vrut să marcheze, dar acest lucru a dus la egalarea celor de la U Cluj şi suntem foarte supăraţi”, a mai spus Bancu, conform sursei citate.