Neymar, în lacrimi. Nu și-a găsit cuvintele după eliminarea Braziliei de la Cupa Mondială. Declarația care i-a șocat pe toți

Brazilia a fost eliminată de Croația din sferturile de finală ale Cupei Mondiale, după executarea loviturilor de departajare.

Neymar nu și-a putut stăpâni lacrimile, fiind consolat de Dani Alves. Chiar dacă a scris istorie pentru naționala Braziliei, egalând recordul de 77 de goluri ale legendarului Pele, starul lui PSG anunță că, cel mai probabil, acesta este ultimul turneu final la care va juca.

„Cred că este ultima mea Cupă Mondială. O văd ca fiind ultima pentru că nu știu dacă mai am puterea de a face față fotbalului”, a declarat Neymar, potrivit jurnalistului Ben Jacobs.

Croația – Brazilia a fost 0-0 după cele 90 de minute și s-a intrat în prelungiri. În minutul 105+1, Lucas Paqueta i-a pasat lui Neymar, iar acesta a deschis scorul. În cea de-a doua repriză a prelungirilor, croații au restabilit egalitatea prin Petkovic (minutul 117). Apoi s-a trecut la executarea loviturilor de departajare.

Neymar are 124 de selecții și 77 de goluri la echipa națională a Braziliei, în timp ce Pele a avut 92 de selecții și 77 de goluri.

După ce s-a mai liniștit, Neymar a părut că se poare răzgândi.

„Sincer, nu știu (n.r. – dacă e ultima sa Cupă Mondială). E rău să vorbesc acum, capul meu ‘arde’”, a spus Neymar, potrivit TNT Sports BR.