Neymar a găsit metoda. Ce a făcut pentru ca jucătorii sud-coreeni să nu-l faulteze

Brazilia s-a calificat în sferturile de finală ale Cupe Mondiale din Qatar fără probleme, după ce a învins cu 4-1, Coreea de Sud.

Neymar a revenit pe teren după accidentarea suferită în meciul cu Serbia, scor 2-0, și a marcat din lovitură de pedeapsă în minutul 13. Astfel, brazilianul a ajuns la 76 de goluri marcate pentru naționala țării sale și mai are nevoie de unul pentru a egala recordul lui Pele.

Potrivit presei, starul lui PSG s-a temut să nu fie din nou accidentat, așa că le-a făcut o promisiune asiaticilor. Le-a spus că la finalul meciului le va semna toate tricourile dacă nu îl vor lovi dur.

Pentru un loc în semifinale, Brazilia va juca împotriva Croației. Vicecampioana mondială en-titre s-a calificat în următoarea fază după ce a trecut de Japonia în urma loviturilor de departajare.

Meciurile din sferturile de finală ale Cupei Mondiale din Qatar:

Olanda – Argentina
Croația – Brazilia
Anglia – Franța
Maroc/Spania (6 decembrie, ora 17:00) – Portugalia/Elveția (6 decembrie, ora 21:00)