Moment incredibil în Superligă! Cum a fost surprins un jucător de la CSU Craiova în timpul meciului cu FC Botoșani /Foto

Moment incredibil în Superligă! Un jucător de la CSU Craiova a fost surprins într-o ipostază total neobișnuită.

Brazilianul Raul Silva, jucătorul celor de la CSU Craiova, a fost surprins de camerele TV într-un moment stânjenitor.

Moment incredibil în Superligă

CSU Craiova a pierdut surprinzător duelul cu FC Botoșani, scor 1-0, iar oltenii nu au beneficiat de prezența lui Eugen Neagoe pe bancă din cauza unui litigiu pe care tehnicianul îl are cu fosta sa echipă, Universitatea Cluj.

Raul Silva a fost ținut pe banca de rezerve pe toată durata partidei, iar camerele TV l-au surprins când butona telefonul mobil.

Gestul i-ar putea aduce sancțiuni brazilianului în contextul în care tehnicienii din Superligă nu sunt de acord cu prezența telefonului mobil pe banca tehnică.

Dan Nistor, jucătorul celor de la CSU Craiova, și-a pus cenușă în cap la finalul partidei și a dorit să își ceară scuze colegilor și suporterilor pentru înfrângerea din partida cu Botoșani.

”Nici nu știu cu ce să încep. Vreau să îmi cer scuze suporterilor, colegilor, antrenorului. Cred că dacă marcam la acea ocazie, era cu totul alta soarta partidei și am fi plecat cu cele trei puncte.

Ne-au dat acel gol…Practic ni l-am dat noi, nu l-au dat ei, și s-a rupt totul. O primă repriză foarte slabă făcută de noi. A doua repriză am dominat. Păcat că nu am reușit să egalăm.

A contat foarte mult. Este antrenorul nostru și ați văzut când lipsește că este greu. Asta nu scuză cu nimic concentrarea noastră din prima repriză.

Primul obiectiv al nostru este clasarea în play-off. După care vom vedea pe ce loc ne vom clasa. Trebuie să strângem rânduri pentru că, zic eu, în a doua repriză am jucat destul de bine.

Va fi un meci foarte greu, cu o echipă bună, nou promovată, dar jucăm acasă și cred că trebuie să obținem toate cele trei puncte”, a declarat Dan Nistor la finalul partidei cu FC Botoșani.