Mircea Rednic n-a avut nicio şansă! Final cu goluri la UTA-CFR Cluj. Trupa din Gruia, parcurs fără greşeală în Superliga

Mircea Rednic n-a avut nicio şansă! Final cu goluri la UTA-CFR Cluj. Trupa din Gruia, parcurs fără greşeală în Superliga. Formaţia pregătită de Andrea Mandorlini are punctaj maxim după primele două etape.

Mircea Rednic a băgat-o în criză pe UTA. Echipa arădeană nu a avut nicio şansă cu CFR Cluj, chiar dacă a deschis scorul.

Mircea Rednic n-a avut nicio şansă!

UTA lui Mircea Rednic nu a avut nicio şansă cu CFR Cluj. În meciul serii, UTA a început perfect. A deschis scorul prin reuşita superbă a lui Cooper. Doar două minute a fost condusă echipa din Gruia. Bîrligea a egalat în minutul 29. În minutul 38, Betancor putea face 2-1 pentru CFR Cluj, dar Florin iacob a parat penalty-ul.

Dacă nu au reuşit ardelenii şi-au băgat cei de la UTA mingea în proprie poartă. După ce a produs penalty-ul ratat Carp şi-a băgat mingea în propria poartă. A marcat şi Yeboah pentru a face meciul liniştit. S-a terminat UTA-CFR Cluj 1-3 şi trupa lui Mandorlini are 6 puncte din 6 în Superliga. UTA a rămas doar cu un punct după două meciuri.

UTA – CFR Cluj. Echipele de start

UTA: Fl. Iacob – Carp, Benga, Markov, Abeid – Dumitrașcu, C. Mihai – Stahl, Fabry, R. Pop – Cooper
Rezerve: Kucher – Iurasciuc, Mustacă, Roganovic, Stroungis, Nortey, Marku, Leidsman
Antrenor: Mircea Rednic

CFR Cluj: Sava – Cr. Manea, Mogoș, Ajeti, Țîru, Camora – R. Filip, Muhar, Cvek – Jefte, Bîrligea
Rezerve: Hindrich – Morgan, Kresic, Gneba, Fica, Deac, Otele, Krasniqi, Yeboah
Antrenor: Andrea Mandorlini

Stadion: „Francisc Neuman”, Arad
Arbitru: George Găman / Asistenți: Imre-Laszlo Bucsi și Marius Badea