Mircea Lucescu s-a dezlănțuit! Și-a ieșit din minți după ce Dinamo a fost egalată în prelungiri: ‘N-a fost penalty’ + I-a atacat și pe câini

Mircea Lucescu nu a mai rezistat! S-a dezlănțuit după ce echipa din Ștefan cel Mare a fost egalată în prelungiri. Cel mai titrat antrenor român și-a ieșit din minți și i-a atacat pe dinamoviști.

Dinamo – Petrolul Ploiești s-a terminat cu scorul de 1-1. Dinamoviștii au condus până în minutul 103, atunci când ploieștenii au egalat printr-o lovitură de penalty.

Mircea Lucescu s-a dezlănțuit!

Mircea Lucescu a analizat jocul de 1-1 dintre Dinamo și Petrolul Ploiești. Fostul tehnician de la Dinamo Kiev a spus clar, nu a fost penalty! Totuși, tehnicianul îi găsește vinovați pe dinamoviști, pentru că s-au retras foarte mult după ce au marcat singurul gol.

„În mod normal n-a fost penalty, astfel de situaţii se întâlnesc cu zecile într-un joc. Dar este vina lui Dinamo pentru că s-a retras foarte mult. Faptul că s-a apărat cu şase jucători acolo în linie, nu au contat deloc pe contraatac. Era normal ca uşor-uşor să îi împingă Petrolul în propriul careu.

Orice fază poate să fie o situaţie de genul ăsta. Dar cred că nu se impunea penalty!

Asta e situaţia, eu le-am şi spus că se va ajunge la meci nul în momentul în care o echipă renunţă complet la jocul de atac şi doar se apără în careu, câştigă cei care sunt mai agresivi şi mai încrezători. Pleacă şi copiii dezamăgiţi, dar încă o dată spun că nu a fost penalty!”, a declarat Mircea Lucescu după meci.