Mihai Teja răsuflă ușurat: ‘Dumnezeu ne-a ajutat să câștigăm’

FC Botoșani a reușit o primă victorie după șapte etape. Moldovenii au învins-o pe FCU Craiova, scor 1-0, cu un gol marcat de Camara, în prelungirile partidei.

Echipa antrenată de Mihai Teja a urcat pe locul 10 în Liga 1, cu 17 puncte.

„Nu știam să ne mai bucurăm. Au trecut 7 etape, dar cred că meritam mai multe puncte. Ne bucurăm că am câștigat. Cred că puteam să câștigăm și meciul cu Rapid. Îi felicit pe băieți, și-au dorit foarte mult cele trei puncte. A fost veselie în vestiar. Sunt 3 puncte importante care ne dau încredere.

Eu am încredere în toți jucătorii, la mine nu există titulari și rezerve. Am făcut un meci bun și cred că am fost echipa mai bună, cu mai multe ocazii. În repriza a doua am pus presiune pe ei. în final, Dumnezeu ne-a ajutat și am reușit să câștigăm”, a declarat Mihai Teja.