Mihai Stoica s-a enervat în direct! Atac devastator la adresa unui arbitru. Omul lui Răzvan Burleanu, direct vizat

Mihai Stoica s-a enervat în direct! Atac devastator la adresa unui arbitru. Omul lui Răzvan Burleanu, direct vizat. Este vorba despre şeful arbitrilor, Kyros Vassaras. Stoica s-a enervat din cauza unui fluieraş aflat în subordinea grecului.

FCSB-ul a jucat vineri seara meciul din etapa restantă cu numărul 5, din Superliga, împotriva celor de la FC Hermannstadt. Meciul s-a terminat cu un egal de 2-2.

Mihai Stoica s-a enervat în direct!

Viorel Flueran a fost arbitrul partidei, alături de asistenții săi, Ferencz Tunyogi și Marius Badea. În camera VAR a stat Florin Andrei, alături de asistentul Valentin Ionel Dumitru.

Mihai Stoica, managerul general FCSB, a vorbit despre arbitrajul din meciul cu Hermannstadt. A dezvăluit că a fost nemulțumit că arbitrajul video a anulat reușita lui Andrea Compagno din minutul opt.

„Am început rău. Cu toate astea, am dat gol. Andrea (n.r. – Compagno) spune că nu l-a lovit. Chiar nu ştim dacă l-a lovit sau nu, pentru că nu se vede. Florin Andrei ăsta, care vede lucruri pe care nimeni altcineva nu le vede, refuză un penalty pentru U Cluj împotriva Sibiului.

Inventează o simulare la Daniel Popa. Cum facem ca ăsta să nu mai arbitreze? Am o mare problemă cu Florin Andrei, după tot ce a făcut la U Cluj – Hermannstadt”, a spus MM Stoica, potrivit OrangeSport.

FC Hermannstadt – FCSB

FCSB este pe primul loc în Superliga cu 22 de puncte, în timp ce sibienii sunt pe 5, cu 13 puncte.

Andrea Compagno a marcat rapid, după doar 8 minute, dar golul a fost anulat. După 6 minute, gazdele au deschis scorul prin Balaure care a reușit să-l învingă pe Târnovanu. Elevii lui Elias Charalambous au revenit în joc în minutul 31. Același Compagno a restabilit egalitatea din lovitură de pedeapsă. Imediat după reluare, a reușit dubla, și și-a adus echipa în avantaj.

Joyskim Dawa și-a lăsat echipa în 10 după ce a fost eliminat pentru a tras un adversar de tricou. Hermannstadt a primit și penalty. Daniel Paraschiv a executat, Târnovanu a apărat în primă fază, dar jucătorul sibienilor a reacționat rapid și a băgat mingea în poată.

Echipele de start

Hermannstadt: Căbuz – Butean, Găman, I. Stoica (cpt.), Medina – Dr. Iancu, Mino, Alhassan – Balaure, D. Paraschiv, Neguț
Rezerve: Uțiu – Antoche, Murgia, Biceanu, P. Petrescu, Oroian, Bucuroiu, Ruben Fonseca, G. Iancu
Antrenor: Marius Măldărășanu

FCSB: Târnovanu – V. Crețu, Dawa, Haruț, Radunovic – Djokovic, Șut, Olaru (cpt.) – Al. Băluță, Compagno, Oct. Popescu
Rezerve: A. Vlad – Panțîru, Fl. Coman, Miculescu, Lixandru, Ov. Popescu, Pantea, Ngezana, Radaslavescu
Antrenor: Elias Charalambous