Mihai Stoica a anunțat ce s-a întâmplat cu Florinel Coman. De ce a fost scos la pauza meciului cu Dunajska Streda

Florinel Coman, noul căpitan al FCSB, a fost înlocuit la pauza meciului cu Dunajska Streda. Coman nu a făcut o primă repriză strălucită, totuși nimeni nu și-a explicat de ce Nicolae Dică a decis să-l schimbe după 45 de minute. În locul lui în teren a intrat Răzvan Oaidă.

Mihai Stoica, managerul general al FCSB-ului, a pus capăt speculațiilor și  a anunțat că jucătorul a fost schimbat la pauza meciului cu Dunajska Streda pentru că ar putea avea o accidentare destul de serioasă.

”Nu vreau să-i jignesc pe cei care ne jignesc, poate doar să le dau ceva sugestii referitoare la meseriile pe care ar trebui să le îmbrățișeze. Vreau să-i și informez că Florinel Coman e suspect de ruptură musculară”, a transmis Mihai Stoica, pe Facebook.

În cazul în care diagnosticul se confirmă, Coman va lipsi între 14 zile și câteva luni.

FCSB a câștigat prima manșă a turului trei preliminar din UEFA Conference League contra celor de la Dunajska Streda, scor 1-0. Singurul gol a fost marcat de Joonas Tamm în minutul 69 al meciului.