Mihai Rotaru va face un scandal uriaş! S-a terminat CSU Craiova-Petrolul. Bombă în Bănie

Mihai Rotaru va face un scandal uriaş! S-a terminat CSU Craiova-Petrolul. Bombă în Bănie. Echipa gazdă a încasat-o grav în faţa lupilor galbeni. A fost o surpriză mare, dar conform jocului, a fost un rezultat normal.

Mihai Rotaru se va enerva cumplit după acest meci. CSU Craiova a încasat o înfrângere categorică pe propriul teren.

Mihai Rotaru va face un scandal uriaş!

Gazdele au jucat foarte slab în prima repriză, dar au scăpat fără gol primit. De la cabine a venit iureşul pentru echipa lui Mihai Rotaru. Musi a deschis scorul în minutul 57. Gicu Grozav a făcut 2-0 în minutul 70. Gazdele au sperat după penalty-ul discutabil transformat de Kurtic.

Grozav putea face dubla, dar golul său a fost anulat pentru ofsaid. S-a făcut însă 3-1 în prleungiri. Huja a fost cel care a înscris, în timp ce apărarea gazdelor dormea. S-a terminat CSU Craiova-Petrolul 1-3 şi oaspeţii urcă pe loc de play-off. La olteni va fi scandal după acest meci.

CSU Craiova – Petrolul, echipe de start:

CSU Craiova (4-3-3): L. Popescu – Fl. Borța, Screciu, Raul Silva, Ndong – Danciu, Kurtic, Lyes Houri – Roguljic, Markovic, Al. Mitriță (cpt.)
Rezerve: Lazar – Vlădoiu, Badelj, Al. Crețu, Căpățînă, Mateiu, Ișfan, Baiaram, A. Ivan
Antrenor: Corneliu Papură

Petrolul (4-3-3): Zima – Dumitriu, Meijers (cpt.), Papp, P. Justiniano – Doua, T. Seto, S. Hanca – Jair, Grozav, Musi
Rezerve: Eșanu – Huja, Diomande, D. Radu, Jefferson, Mitrov, Abuashvili, Petrov, M. Roman II
Antrenor: Florin Pârvu

Stadion: Ion Oblemenco, Craiova
Arbitru: Ovidiu Hațegan / Asistenți: George Neașcu și Ciprian Danșa