Meci nebun pentru Irina Begu la Wimbledon! Ce s-a întâmplat în disputa cu Rebecca Marino. Probleme mari pentru organizatori

Meci nebun pentru Irina Begu la Wimbledon! S-a aflat ce s-a întâmplat în disputa cu Rebecca Marino. Probleme mari pentru organizatori. Deşi trebuia să se dispute marţi, aceasta s-a disputat în această noapte, dar nu s-a terminat.

Irina Begu a avut parte de o întâlnire cu peripeţii în runda inaugurală de la Wimbledon. Disputa locului 30 WTA cu canadianca Rebecca Marino, numărul 83 WTA nu s-a terminat nici miercuri.

Meci nebun pentru Irina Begu la Wimbledon!

Au fost probleme cu vremea la Wimbledon, fapt care a dus la amânarea mai multor partide. Cele două ar fi trebuit să se dueleze marți, 4 iunie. Partida a fost însă amânată pentru ziua de azi, din cauza ploii de la Londra.

Begu a început în forţă disputa inaugurală de la Wimbledon. A câştigat primul set cu 6-2, în doar 38 de minute. Setul secund a început mai echilibrat. La scorul de 2-1 pentru canadiancă s-a produs un scurt circuit. Românca şi-a pierdut serviciul şi s-a făcut 3-1 pentru Marino. Canadianca a continuat să domine disputa. S-a făcut 4-2 şi aceasta urma să servească. Partida a fost însă întreruptă din cauza întunericului şi se va relua abia joi.

Irina Begu și Rebecca Marino nu s-au mai întâlnit niciodată până acum în vreo partidă directă. Românca a disputat ultima partidă pe data de 27 iunie, când a fost bătută de cehoaica Karolina Muchova în două seturi, scor 6-3, 6-2.

De cealaltă parte, Rebecca Marino vine și ea după o înfrângere în fața chinezoaicei Wang Xiy, în două seturi, scor 4-6, 2-6, în „16”-imile de finală ale turneului de la Eastbourne.

Învingătoarea din acest meci va juca în turul secund împotriva locului 40 WTA, Anna Blinkova. Aceasta a învins-o în trei seturi pe Yanina Wickmayer, numărul 112 WTA.