Meci încins în Ilfov! S-a terminat FC Voluntari-Poli Iaşi. Ce au făcut băieţii lui Leo Grozavu

Meci încins în Ilfov! S-a terminat FC Voluntari-Poli Iaşi. S-a aflat ce au făcut băieţii lui Leo Grozavu. A fost un meci extrem de încins, cu multe goluri. Din păcate, asistenţa de la Voluntari a fost una demnă de liga a patra. Nici 100 de spectatori nu au fost pe stadion.

Meci pe muchie de cuţit în Ilfov, între băieţii lui Leo Grozavu şi cei de la FC Voluntari. A fost o partidă vie, în ciuda caniculei.

S-a terminat FC Voluntari-Poli Iaşi

Prima repriză a fost plină de faze importante. Mai întâi, ieşenii lui Leo Grozavu au deschis scorul în minutul 23. Marchioni a fost autorul golului. Avantajul a durat însă foarte puţin. asta pentru că Nemec a adus egalarea imediat. Reuşita sa a fost anulată pentru ofsaid, la semnalizarea tuşierului Aelxandru Vodă. Totuşi, cei din cabina VAR au validat reuşita gazdelor.

Acelaşi asistent, Vodă le-a mai anulat un gol gazdelor, marcat de Florea. De această dată, VAR-ul a validat decizia. Pe final de primă repriză, oaspeţii au revenit în avantaj. Andrei Gheorghiță a marcat în minutul 44.

În partea secundă, tot Nemec a avut şansa egalării. A ratat însă un penalty. S-a terminat FC Voluntari-Poli Iaşi 1-2, iar moldovenii îi egalează la puncte pe cei care tocmai i-au învins. Ambele echipe au 10 puncte după 10 etape.

FC Voluntari – Poli Iași, echipe de start:

FC Voluntari: J. Fernandez – Ricardinho, Paz, Andres, R. Boboc – Cocian, Rața, Sigurjonsson, D. Andrei – Nemec, D. Florea
Rezerve: Vâlceanu – Voican, Droppa, Crepulja, A. Niță, Răduț, Carnat, Dumiter, Bozickovic
Antrenor: Ilie Poenaru

Poli Iași: S. Lung Jr. – Martac, Fl. Ilie, Samayoa R. Ispas – A. Roman, Bordeianu, Marchioni – A. Gheorghiță, Harrison, Figueiredo
Rezerve: Ailenei – R. Ion, Vojtus, Jatova, Sg. Buș, A, Dumitru, Katanec, A. Ciobanu, Tincu
Antrenor: Leo Grozavu

Stadion: „Anghel Iordănescu”, Voluntari
Arbitru: George Găman / Asistenți: Daniel Mitruță și Alexandru Vodă