Meci incendiar la Mediaş! S-a terminat U Cluj- Rapid. Echipa lui Cristiano Bergodi, în ritm accelerat după două autogoluri

Meci incendiar la Mediaş! S-a terminat U Cluj- Rapid. Echipa lui Cristiano Bergodi, în ritm accelerat după două autogoluri. Giuleştenii s-au impus la scor de neprezentare în faţa şepcilor roşii.

Cristiano Bergodi are de ce să fie mulţumit. Rapid s-a impus cu 3-0 pe terenul lui U Cluj. A beneficiat şi de un ajutor nesperat.

S-a terminat U Cluj- Rapid

Rapid a obţinut prima victorie în această ediţie de Superliga. S-a impus la Mediaş, în faţa celor de la U Cluj. trupa lui Cristiano Bergodi a beneficiat şi de două autogoluri. Primul s-a înscris în prelungirile primei reprize. Dugandzic a tras la poartă, iar şutul său a fost deviat nefericit de Dimitrov. Vătăjelu s-a făcut de râs în minutul 62, cu al doilea autogol al serii.

Papeau a făcut 3-0 pentru Rapid. A-a s-a şi terminat, U Cluj-Rapid 0-3. După două etape, giuleştenii au 4 puncte, în timp ce U Cluj rămâne cu unul singur.

U Cluj – Rapid » Echipele de start

U CLUJ (4-2-3-1): Gorcea – Dimitrov, Miron, Mitrea, Vătăjelu – Bic, Bordeianu – Chipciu (cpt.), Nistor, I. Stoica – Popadiuc
REZERVE: Iu. Chirilă, Oancea, Pițian, I. Filip, Perianu, Hofman, Tescan, Calcan, D. Popa
ANTRENOR: Toni Petrea

RAPID (4-3-3): H. Moldovan – Onea, Săpunaru, I. Cristea, Braun – Oaidă, Albu, Papeau – Bamgboye, Dudgandzic, Cîrjan
REZERVE: Drăghia – P. Iacob, Morais, Kait, Emmers, Pănoiu, Costache, Al. Ioniță II, Al. Stan
ANTRENOR: Cristiano Bergodi

Stadion: Gaz Metan – Mediaș
Arbitru: Iulian Călin / A1: Ferencz Tunyogi; A2: Valentin Dumitru