Meci fără istoric pentru Ana Bogdan la Eastbourne! S-a terminat disputa cu Caroline Garcia. Nu a avut nicio şansă

Meci fără istoric pentru Ana Bogdan la Eastbourne! S-a terminat disputa cu Caroline Garcia. Nu a avut nicio şansă în această dispută. După ce a eliminat-o pe Sorana Cîrstea, românca a avut parte de un duel tare cu jucătoarea de pe locul 5 WTA.

Ana Bogdan a încercat să îi opună rezistenţă franţuzoaicei, dar a reuşit acest lucru doar pe început de meci.

Meci fără istoric pentru Ana Bogdan la Eastbourne!

Ana Bogdan a forţat calificarea în sferturile turneului de la Eastbourne, Marea Britanie. Caroline Garcia a fost însă mult mai bună. Ambele jucătoare se pregătesc pentru Wimbledon, turneul de Grand Slam pe iarbă programat între 3 și 16 iulie.

Până acum, cele două jucătoare se întâlniseră de 3 ori, iar victoria a fost mereu de partea adversarei româncei. Nici în această seară, pe iarba britanică nu a fost vreo excepţie. Ana a a încercat să îi facă faţă rivalei, dar nu a reuşit.

A încercat să stea aproape de Garcia în primul set. A reuşit până la 3-3, dar apoi totul s-a terminat. Garcia a luat trei gameuri consecutive şi setul cu 6-3. Şi setul secund a debutat tot în favoarea franţuzoaicei. Garcia a luat break exact în debut, apoi a făcut imediat 2-0, pe propriul serviciu. Românca a încercat să revină în meci, dar avantajul acelui break luat la început de set s-a dovedit a fi decisiv. S-a terminat 6-3, 6-4 pentru Caroline Garcia care s-a calificat în sferturile turneului de la Eastbourne.