Marius Șumudică s-a enervat cumplit. Și-a făcut praf jucătorii după ultimul meci. Avertisment clar al antrenorului

Marius Șumudică s-a enervat cumplit. Și-a făcut praf jucătorii după ultimul meci. Gaziantep a terminat la egalitate partida cu Pendikspor, scor 2-2, asta după ce echipa românului a condus cu 2-0.

Marius Șumudică nu s-a abținut și la finalul meciului a ținut să-și avertizeze jucătorii.

Marius Șumudică și-a făcut praf jucătorii după ultimul meci

Marius Șumudică nu s-a așteptat ca echipa sa să piardă, după ce a condus cu 2-0 până în minutul 77. Antrenorul român nu s-a putut abține la finalul întâlnii. Și-a avertiza elevii că va lua măsuri dure.

”Nici nu știu ce să spun. Pentru a doua oară facem cadou niște puncte. Am luat două goluri în trei minute. Nu vreau să spun prea multe pentru că sunt la cald, dar nu pot accepta așa ceva.

Am zis că prima dată a fost un accident, dar când se întâmplă a doua oară, nu pot accepta. Trebuie să mergem mai departe. Trebuie s-o spun, a fost un cartonaș roșu pentru ei, însă nu e o scuză.

Când ai 2-0, trebuie să rupi jocul. Când am venit, echipa asta nu avea niciun punct, acum avem 20 de puncte. Cred că toată lumea era fericită dacă spuneam că vom avea 20 de puncte în acest moment”, a declarat Marius Șumudică, citat de Dha.

Denis Drăguş a marcat un gol (min 12), iar Alexandru Maxim a oferit o pasă de gol lui Ozcicek în minutul 49. În minutul 77, cei de la Pendikspor au redus din handicap, printr-un penalti transformat de Ozturk. Yardimci a restabilit egalitatea zece minute mai târziu.