Denis Drăguș, debut cu gol în noul an. Marius Șumudică a rămas mască la finalul meciului. Nu se aștepta la așa ceva

Denis Drăguș a debutat cu un gol în noul an. Românul aflat într-o formă foarte bună a marcat în meciul Gaziantep – Pendikspor, scor 2-2, în etapa a 19-a a campionatului Turciei.

Echipa lui Marius Șumudică a condus până aproape de final, când s-a văzut egalată. Astfel, este pe locul 12, cu 20 de puncte.

Denis Drăguș, debut cu gol în noul an

Mijlocaşul Denis Drăguş a marcat un gol, iar Alexandru Maxim a oferit o pasă de gol, vineri, în remiza celor de la Gaziantepspor, cu Pendikspor, scor 2-2.

Drăguş, care a fost integralist, a marcat în minutul 12. Maxim a jucat până în minutul 85, a oferit o pasă de gol lui Ozcicek, în minutul 49. În minutul 77, cei de la Pendikspor au redus din handicap, printr-un penalti transformat de Ozturk. Yardimci a restabilit egalitatea zece minute mai târziu.

Marius Șumudică a mers și pe mâna portarului român Florin Niţă pentru acest meci.

Denis Drăguș a demonstrat din nou că este într-o formă excelentă. Asta după ce a încheiat anul 2023 cu un gol și o pasă decisivă în partida cu Karagumruk, scor 3-0, de pe 23 decembrie.

În clasamentul din Turcia, Gaziantep ocupă locul 12, cu 20 de puncte, iar Pendikspor este pe 19, cu 15 puncte.