Marius Şumudică s-a dezlănţuit! I-a făcut praf pe cei de la FCSB. Ce l-a nemulţumit pe antrenor

Marius Şumudică s-a dezlănţuit! I-a făcut praf pe cei de la FCSB. S-a aflat ce l-a nemulţumit pe antrenor după duelul vicecampioanei din prima manşă a turului 3 preliminar din Conference League.

FCSB-Nordsjaelland, scor 0-0, în prima manșă a turului trei din preliminariile Conference League. Rezultatul, dar şi jocul vicecampioanei l-au enervat pe Marius Şumudică.

Marius Şumudică s-a dezlănţuit!

FCSB nu a reuşit să se impună la revenirea în Ghencea, într-un meci de cupe europene. Au încheiat confruntarea fără niciun șut pe poartă. Marius Șumudică s-a dezlănţuit la adresa vicecampioanei. Spune că este inadmisibil ca trupa lui Elias Charalambous să nu-şi creeze nicio ocazie de gol cu om în plus.

„O echipă cu mentalitate sănătoasă, care, chiar dacă în ultimele 30 de minute a jucat cu om în minus, n-am văzut să tragă de timp, să stea pe jos. A respectat fotbalul, a ieșit numai cu construcție. Asta înseamnă personalitate.

Voi ați fost blânzi, nu este posibil să joci 30 de minute cu om în plus și să n-ai șut pe poartă. Este inadmisibil! Pentru mine, azi, cu suporterii, cu stadionul plin, să n-ajungi să ai o ocazie de gol…

Foarte inteligent antrenorul danezilor, a schimbat în 5-3-1, a văzut că suntem periculoși în benzi. Noi centrăm pentru cine? N-avem talie, n-avem absolut nimic.

Calitatea lor e net superioară în momentul de față și sunt de acord cu voi, e un rezultat pozitiv pentru FCSB. Șansele FCSB-ului de a se califica sunt foarte mici”, a spus Șumudică, în direct la Digi Sport.