Marius Croitoru primește întăriri după meciul cu U Cluj: `Se lucrează chiar acum la aducerea unui jucător`

Antrenorul lui FCU Craiova, Marius Croitoru, s-a declarat nemulțumit de elevii săi în prima parte a partidei contra celor de la U Cluj și a anunțat că la echipă va veni un nou jucător in cel mai scurt timp.

Cu toate acestea, tehnicianul spune că rezultatul meciului U Cluj – FCU Craiova 1-1 a fost echitabil, în condițiile în care elevii săi au echilibrat jocul în repriza a doua.

Marius Croitoru primește întăriri după meciul cu U Cluj

„Dacă luăm doar partea pozitivă, am câștigat un punct. O primă repriză foarte slabă, în care cei de la U Cluj puteau să aibă avans. Nu știu de ce se repetă același scenariu mereu, Probabil că e vorba de oboseală, că jucăm partide din trei în trei zile.

Orice gol este important, normal, că a venit înainte de pauză este cu atât mai bine. E clar că am făcut o primă parte slabă. Nu știu dacă era drept să câștigăm, chiar dacă am jucat în partea a doua mai bine.

Păcat că nu am putut să marcăm de la un metru și am reușit de la 30. Sperăm să scoatem cât putem de la aceste două partide înainte de pauza pentru echipa națională. Nu știu exact unde o să jucăm cu Rapid, dar dacă nu se schimbă nimic în ceea ce privește gazonul de la Craiova, o să mergem la Târgu Jiu.

Normal că ne trebuie ca să ne regrupăm după plecarea lui Compagno. Se poate aduce un înlocuitor. Sunt semnale, cred că și în momentul aceste se lucrează la aducerea unui nou jucător. Totuși, durează până reușim să-l integrăm”, a spus Marius Croitoru.