Lyon a învins-o pe Feyenoord cu 2-0: Alexandre Lacazette s-a recuperat după înţepăturile de viespe suferite joi și a înscris

Alexandre Lacazette s-a recuperat după înţepăturile de viespe suferite joi şi a marcat unul din golurile victoriei echipei Olympique Lyon într-un meci amicala cu Feyenoord, scor 2-0, anunță news.ro.

Antrenorul Peter Bosz a utilizat echipa tip în meciul de la Roterdam şi Olympique Lyon nu a mai suferit, aşa cum s-a întâmplat în amicalul de sâmbătă, cu Willem II Tilburg, pierdut cu 0-5.

Lacazette, refăcut după problemele avute joi, din cauza unor înţepături de viespe, a deschis scorul în minutul 31, iar Reine-Adelaide a închis tabela în minutul 44.

Pentru Lyon urmează, sâmbătă, 30 iulie, ultimul meci amical din presezon, cu Inter Milano.