Lovitură totală pentru Răzvan Lucescu! Probleme mari pentru antrenorul român. Nu a avut nicio şansă

Lovitură totală pentru Răzvan Lucescu! Probleme mari pentru antrenorul român. Nu a avut nicio şansă în ultima etapă din campionatul Greciei. Cei de la Paok Salonic au pierdut un meci important în lupta pentru titlu.

Echipa greacă PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a fost învinsă luni, în deplasare, de formaţia AEK Atena, scor 2-0. Meciul a contat pentru etapa a 9-a din Stoiximan Super League.

Lovitură totală pentru Răzvan Lucescu!

Echipa pregătită de Mircea Lucescu, PAOK a fost învinsă la Atena, după un meci dominat de adversarii de la AEK. Orbelin Pineda a deschis scorul în minutul 17, iar Niclas Eliasson a stabilit rezultatul final în minutul 54.

Echipa lui Răzvan Lucescu suferă prima înfrângere după o serie de opt meciuri consecutive, în toate competiţiile, în care nu pierduse. PAOK se află pe locul 4, cu 17 puncte, în timp ce AEK este cu un loc mai sus, pe 3, având 20 de puncte.