Lovitură totală pentru Radu Drăguşin! Tricolorul şi-a pierdut locul la Tottenham. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Lovitură totală pentru Radu Drăguşin! Tricolorul şi-a pierdut locul la Tottenham. Edi Iordănescu trebuie să ştie. După două meciuri consecutive în care a fost titular, românul a fost trecut pe banca de rezerve.

Radu Drăguşin a fost rezervă neutilizată în meciul lui Tottenham contra celor de la Wet Ham, scor 1-1.

Lovitură totală pentru Radu Drăguşin!

Radu Drăguşin s-a întors acolo unde a fost aproape mereu de când a ajuns la Spurs, pe bancă. Brennan Johnson a deschis scorul pentru Tottenham, în minutul 5, din pasa lui Timo Werner. Gazdele au reuşit să egaleze în minutul 19. A marcat Kurt Zouma, iar meciul s-a echilibrat. Tottenham a forţat victoria, dar nu a marcat şi meciul s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Fundaşul român Radu Drăguşin a fost rezervă neutilizată la Tottenham. Spurs ocupă locul 5, cu 57 de puncte. West Ham este pe 7, cu 45 de puncte.

Newcastle a încheiat la egalitate marţi seara, pe teren propriu, cu Everton, scor 1-1, în etapa a 31-a din Premier League. Nottingham Forest s-a impus cu 3-1 în faţa lui Fulham.

Newcastle a deschis scorul în minutul 15 al meciului cu Everton, prin Alexander Isak, din pasa lui Harvey Barnes. Gazdele au mai marcat odată, în minutul 58, prin Dan Burn. Golul a fost anulat de VAR din cauza unei poziţii de ofsaid.

Oaspeţii au egalat dintr-un penalty, transformat de Dominic Calvert-Calvin, în minutul 88. Newcastle şi Everton au încheiat la egalitate, 1-1, iar alb-negrii sunt pe locul 8 în clasament, cu 44 de puncte. Everton se află pe locul 16, cu 26 de puncte.

Într-un alt meci, Nottingham Forest a învins cu 3-1, pe Fulham. Pădurarii au dominat partida şi au avut 3-0 la pauză. Golurile au fost înscrise de Hudson-Odoi (min. 9), Chris Wood (min. 19) şi Gibbs-White (min. 45+3).

Fulham a replicat în startul reprizei secunde, când a marcat în minutul 49, prin Adarabioyo, dar Forest s-a impus cu 3-1. Ocupă poziţia a 17-a în clasamentul din Premier League, cu 25 de puncte, iar Fulham este pe 13, cu 39 de puncte.

Bournemouth, fără portarul român Ionuţ Andrei Radu în lot, a câştigat la limită meciul de pe teren propriu cu Crystal Palace, scor 1-0. Unicul gol al meciului a fost înscris de Justin Kluivert, în minutul 79.

Burnley şi Wolverhampton au terminat la egalitate, scor 1-1. Jacob Bruun Larsen a deschis scorul în minutul 37, pentru Burnley. Oaspeţii au egalat în minutul 45+3, când Rayan Ait-Nouri a înscris.

În ierarhia Premier League, Wolverhampton este pe locul 10, cu 42 de puncte. Bournemouth ocupă locul 11, cu 41 de puncte. Crystal Palace are 30 de puncte şi ocupă locul 14, iar Burnley e penultima, a 19-a, cu 19 puncte.