Lovitură totală pentru Mihai Rotaru! S-a aflat după victoria cu Sepsi. Ce se întâmplă cu vedeta celor de la CSU Craiova

Este lovitură totală pentru Mihai Rotaru! S-a aflat după victoria cu Sepsi. Ce se întâmplă cu vedeta celor de la CSU Craiova. Este vorba despre jucătorul determinant al oltenilor, Alexandru Mitriţă.

Alexandru Mitriță (28 de ani) a jucat timp de 87 de minute în meciul în care CSU Craiova a învins pe terenul celor de la Sepsi cu scorul de 3-1, în etapa a 24-a din Superliga.

Lovitură totală pentru Mihai Rotaru!

În minutul 71 al meciului de la Sfântu Gheorghe, Alex Mitriță a obținut o lovitură de la 11 metri, Elvir Koljic (28 de ani) fiind cel care a marcat al doilea gol pentru echipa olteană, stabilind scorul la 2-1.

Alex Mitriță a jucat aproape în întregime în meciul cu Sepsi, dar nu va evolua în următoarea partidă a echipei oltenilor, asta pentru că el este suspendat.

Mitriță a primit al patrulea cartonaș galben în acest sezon, fiind avertizat de Istvan Kovacs (39 de ani) în minutul 51 al partidei cu Sepsi.

Prin urmare, jucătorul lui Mihai Rotaru nu va putea evolua în meciul cu U Cluj din runda următoare a Superligii.

Duelul dintre CSU Craiova și U Cluj va avea loc vineri, începând cu ora 20:00.