Lovitură totală pentru Mihai Rotaru! Ce s-a întâmplat cu Alexandru Mitriță. CSU Craiova, în colaps

Alexandru Mitriță s-a accidentat, joi seară, în partida pe care CSU Craiova a disputat-o în fața celor de la Oțelul Galați, 0-1, în cadrul sferturilor Cupei României. Iar veștile proaste nu se opresc aici.

Mitriță va lipsi, cel mai probabil, din cadrul derby-ului cu FCSB, care a fost programat duminică, 7 aprilie, bifând etapa #3 din playoff-ul Superligii.

Ce s-a întâmplat cu Alexandru Mitriță!

CSU Craiova a fost eliminată din Cupa României de către gruparea pregătită de Dorinel Munteanu, în urma celor două reprize de prelungiri, a câte 15 minute. Scorul a rămas 0-0, după primele 90 de minute disputate inițial.

Pe finalul primei reprize de prelungiri, Mitriță a fost faultat de către gălățeni, resimțind o durere puternică la gleznă. Atacantul oltenilor și-a continuat jocul, însă nu pentru mult timp. Două minute mai târziu a ieșit din teren, după ce s-a prăbușit, în urma unui sprint.

Oltenii speră ca vârful să se refacă în cel mai scurt timp posibil. Accidentarea lui Mitriță a apărut într-unul dintre cele mai nepotrivite momente. Derby-ul cu FCSB bate la ușă, iar oltenii au nevoie de toate forțele pentru a se prezenta, pe Arena Națională, în fața liderului Superligii.

În Cupa României nu a mai rămas nicio echipă din play-off-ul Superligii. Corvinul Hunedoara este în Liga 2, U Cluj, Voluntari și Oțelul sunt în play-out-ul Ligii 1.