Lovitură totală pentru Laurenţiu Reghecampf! O nouă înfrângere pentru antrenorul român. Ar putea fi dat afară

Lovitură totală pentru Laurenţiu Reghecampf! O nouă înfrângere pentru antrenorul român. Ar putea fi dat afară. Cei de la Al Tai au suferit un nou eşec greu de digerat, în faţa unei formaţii cu care se bate la evitarea retrogradării.

Laurenţiu Reghecampf a pierdut duelul românilor din Arabia Saudită, contra lui Ciprian Tătăruşanu. Echipa saudită Abha a învins vineri, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea Al-Tai.

Lovitură totală pentru Laurenţiu Reghecampf!

Meciul dintre Abha şi trupa lui Laurenţiu Reghecampf, Al-Tai s-a disputat în etapa a 22-a din Saudi Pro League. Gazdele au deschis scorul în minutul 38, prin polonezul Grzegorz Krychowiak. Oamenii lui Reghe nu au reuşit să revină în joc şi au încasat o nouă lovitură. La 4 minute de la reluarea reprizei secunde, Krychowiak a făcut 2-0.

Abha, echipă la care portarul român Ciprian Tătăruşanu a fost integralist, s-a impus cu 2-0. În urma acestui rezultat se află pe locul 17, penultimul, cu 18 puncte. De partea cealaltă, cei de la Al-Tai, formaţia antrenată de Laurenţiu Reghecampf, se află un loc mai sus, pe 16, cu acelaşi număr de puncte, 18.