Lovitură totală pentru Laurențiu Reghecampf! Cristiano Ronaldo a făcut show în faţa românului. A marcat pe bandă rulantă

Cristiano Ronaldo a marcat pe bandă rulantă în poarta echipei lui Laurențiu Reghecampf. Starul a făcut show la meciul de sâmbătă, în care Al-Nassr s-a impus cu scoru de 5-1 în fața echipei tehnicianului român.

Echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf a pierdut în fața echipei lui Cristiano Ronaldo, care a înscris 3 din cele 5 goluri.

Lovitură totală pentru Laurențiu Reghecampf!

Scorul a fost deschis de AL-Nassr, în minutul 20, prin golul lui Otavio, după care la două minute distanță, echipa fostului tehnician de la CSU Craiova a egalat prin Misidjan.

Marcatorul singurului gol al echipei, Misidjan, înainte de a înscrie, a luat galben, în minutul 14. După care, în minutul 36 a primit cartonaș roșu din cauza cumului de cartonașe galbene.

În prelungirile primei reprize, 45+7, Ghareeb a reușit să înscrie al doilea gol pentru Al-Nassr. Golul de 3-1 a venit în minutul 65, din partea lui Ronaldo, după care a reușit să înscrie din nou, la două minute distanță. Scorul final a fost stabilit tot de Cristiano, în minutul 87.

Ultimul gol marcat de star, în meciul de sâmbătă, a bifat al 26-lea gol pentru Ronaldo din campionat, dar și al 882-alea al carierei. Hat-trick-ul acestuia a fost al 64-lea pentru lusitan.

53 de goluri şi 13 pase decisive pentru Al-Nassr, în 59 de meciuri disputate pentru echipa din Arabia Saudită. Ronaldo este și golgeterul primei ligi din Arabia Saudită.