Lovitură totală pentru Ianis Hagi! Nu a avut nicio şansă. Ce a făcut la derby-ul Celtic-Rangers

Lovitură totală pentru Ianis Hagi! Nu a avut nicio şansă. S-a aflat ce a făcut românul la derby-ul Celtic-Rangers. Fiul lui Gică Hagi a fost rezervă neutilizată în Old Firm. Antrenorul lui Rangers nu a contat nici acum pe român.

Gică Hagi a făcut scandal că Ianis nu a fost convocat de Edi Iordănescu la naţională. Ianis Hagi nu mai prinde echipa deloc nici la Rangers.

Lovitură totală pentru Ianis Hagi!

Ianis Hagi a fost rezervă neutilizată în meciul în care Rangers a fost învinsă. A fost 3-2 pentru Celtic în derby-ul Scoţiei, Old Firm. Partida a contat pentru etapa cu numărul 31 a campionatului Scoției.

Ianis a fost pe bancă pentru gruparea oaspete. Tehnicianul Michael Beale a decis să nu mizeze vreun minut pe jucătorul român. Scorul a fost deschis de atacantul japonez Furuhashi. Cei de la Rangers au reușit să restabilească egalitate pe tabelă în minutul 45, prin căpitanul James Tavernier.

Gazdele au avut însă o repriză a doua foarte bună. Au punctat din nou în minutele 62, prin Furuhashi, și 73, prin Jota. Ultima reușită a confruntării a venit tot de la fundașul dreapta al celor de la Rangers, James Tavernier. Golul a fost însă insuficient pentru trupa lui Ianis Hagi, care a plecat învinsă, 3-2, de pe Celtic Park.

Succesul celor de la Celtic pare că a decis definitiv soarta titlului de campioană în Scoția. 12 puncte avans are Celtic în faţa celor de la Rangers.