Lovitură totală pentru Elias Charalambous! Jucătorul care nu va juca împotriva celor de la Farul. Va fi o pierdere imensă pentru FCSB

În urma evoluției sale din meciul FCSB-ului contra celor de la Sepsi, Sf. Gheorghe, 2-2, Risto Radunovic nu va putea fi apt pentru următoarea etapă a roș-albaștrilor din play-off! Fundașul a obținut cel de-al patrulea cartonaș galben, motiv pentru care nu va evolua în partida contra celor de la Farul Constanța, duel programat sâmbătă seară, de la ora 20.30.

Radunovic este recunoscut în vestiarul celor de la FCSB. Chiar și în timpul sezonului regular, stoperul muntenegrean a încasat șase cartonașe galbene, în cadrul a 28 de partide.

Va fi o pierdere imensă pentru FCSB!

În cadrul duelului contra covăsnenilor, Risto Radunovic a fost introdus în teren în minutul 67, înlocuindu-l pe Octavian Popescu. Sezonul acesta, pentru FCSB, fundașul a reușit să își treacă în cont un gol și trei pase decisive.

Tot în duelul de la Sfântu Gheorghe, Florinel Coman, cel mai în formă jucător al roș-albaștrilor, s-a accidentat la scurt timp după ce a deschis scorul serii, în minutul 9. A fost înlocuit la zece minute distanță cu David Miculescu. Tânărul în vârstă de 22 de ani a marcat, de asemenea, pentru liderul Superligii, în acea seară.

Coman este golgeter în competiția internă, reușind să bifeze 18 goluri în cadrul stagiunii curente. FCSB nu va mai beneficia de serviciile sale de la vară, atacantul urmând să dea curs ofertei celor de la Al-Duhail, formație din Qatar.

Pe de altă parte, Miculescu și-a trecut și el în cont cel de-al patrulea gol din acest sezon, reușind să-l egaleze pe Andrea Compagno, fostul vârf de la FCSB.