Florinel Coman s-a dezlănţuit! Ce a spus după ce FCSB a comis-o cu Sepsi: ‘Trebuia să închidem meciul din prima repriză’ + Dezvăluiri despre Olimpiu Moruţan

Florinel Coman s-a dezlănţuit! S-a aflat ce a spus după ce FCSB a comis-o cu Sepsi. Liderul din Superliga a reuşit doar un egal, scor 2-2, pe terenul ultimei clasate din play-off- Vedeta liderului regretă ocaziile ratate din prima repriză.

Florinel Coman a dezvăluit de ce a fost schimbat mai repede decât se credea. Are probleme la inghinali, dar speră să revină în meciul cu Farul.

Florinel Coman s-a dezlănţuit!

„Am simţit ceva la inghinal şi am spus că e bine să nu mai continui. Am dureri, dar sper ca zilele următoare să nu mai avem probleme. Mereu când jucăm cu Sepisi trebuie să închidem meciul din prima repriză. Ne-au dominat pe final. Au fost nişte greşeli omeneşti, dar să le eliminăm din joc. Dacă eram mai pragmatici prima repriză trebuia să închidem meciul în prima repriză. Dacă le fructificăm eram mai bine acum. Îi simt puternici pe băieţi, cu gândul de a termina cât mai repede. trebuie să te sacrifici mult.

Am venit cu gândul de a câştiga, nu am reuşit, dar aşteptăm următorul meci. Ceea ce contează, ce am clădit în acest campioant nu se dărâmă acum. Şi după ce am ieşit am marcat prin Miculescu. Nu se pune nicio problemă. Face parte din familie Vlad, din grup. E un tip profesionist, avem ce învăţa de la el. Avem nevoie de el să îl simţim în vestiar. Un meci dificil cu Farul. Primele 30 de minute un fotbal foarte frumos şi plăcut. Ultimele meicuri foarte grele cu ei pe Arenă. Să rupem blestemul şi să câştigăm”, a spus Florinel Coman, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Florinel Coman a vorbit şi despre accidentarea gravă a lui Olimpiu Moruţan care îl face să rateze EURO 2024. „Am vorbit cu Olimpiu aseară. Îmi pare foarte rău pentru el. Sunt alături de el, a fost colegul nostru. Sper din tot sufletul să-şi revină că România are nevoie de el”, a mai spus Coman, conform sursei citate.