Lovitură teribilă pentru Gică Hagi! S-a aflat imediat după meci. Farul riscă să piardă poziţia de lider în Superliga

Lovitură teribilă pentru Gică Hagi! S-a aflat imediat după meci. Farul riscă să piardă poziţia de lider în Superliga. Un fost coleg al antrenorului a criticat dur jocul constănţenilor. Liderul a fost de nereucnoscut în meciul U Cluj-Farul 2-0.

Gică Hagi a fost criticat dur în direct la finalul meciului. Basarab Panduru nu s-a mai abţinut şi a dat de pământ cu cei de la Farul.

Lovitură teribilă pentru Gică Hagi!

Farul a fost dominată clar pe terenul lui U Cluj și poate pierde fotoliul de lider în Superliga. Asta se va întâmpla dacă CFR va câștiga împotriva lui Sepsi. Meciul e duminică, la ora 20:30. U Cluj a ajuns la 3 victorii consecutive și e pe locul 8.

„Farul ăsta nu are nimic în comun cu nimic. Nici nu i-am mai văzut așa slabi. Nu te gândeai că poate pierde Farul la Cluj. Universitatea arată foarte bine cu Sabău. Neluțu a schimbat fața echipei, joacă fotbal. La fiecare meci face spectacol. Dacă în acest meci era 3-0 la pauză, nu era mult. Trebuia să fie 3-0, clar.

Vezi viteză la U Cluj, fotbal direct. Una-două, mingea e la poarta adversă. Thiam trage niște ghiulele. Te impresionează U Cluj. Din primele minute mirosea a gol.

Te întrebi ce a vrut Farul. O așezare așa de-a-ndoaselea nu ai mai văzut la ei. A mai fost Borza fundaș dreapta? Nu cred. Nici nu știa ce trebuia să joace. Parcă auzise el că trebuie să fie prin centru, mijlocaș. În atac își făcea mingea pe stângul, pierdea balonul.

Îl văd acum pe Sali ca acum doi ani. Ia mingea de la 20 de metri de poarta lui, că are 1,2, 99 de adversari în față, o ia și se duce cu ea, apoi o pierde”, a declarat Basarab Panduru la Orange Sport.