Lovitură de teatru la Ploieşti! S-a terminat Petrolul-FC Voluntari. Evoluţie de judeţ a lupilor galbeni

Lovitură de teatru la Ploieşti! S-a terminat Petrolul-FC Voluntari. Evoluţie de judeţ a lupilor galbeni în faţa fostului ei antrenor. Florin Pîrvu a revenit pe terenul galben-albaştrilor şi a făcut instrucţie.

Florin Pîrvu a fost dat afară de la Petrolul din cauza rezultatelor proaste. A revenit pe Ilie Oană şi şi-a distrus fosta echipă.

S-a terminat Petrolul-FC Voluntari

De partea cealaltă, Petrolul a arătat ca o echipă de judeţ cu Voluntari. Ilfovenii au deschis scorul în minutul 20, prin Raţă. Apoi, jucătorii lui Florin Pîrvi şi-au dublat avantajul după doar 3 minute. Singur în careu, Armaș a marcat cu capul.

S-a intrat la cabine cu scor de neprezentare. Nemec s-a distrat cu  apărarea gazdelor. După o oră de joc Merloi a făcut 4-0 pentru ilfoveni. S-a terminat Petrolul-Voluntari 0-4 şi ploieştenii riscă să intre în lupta pentru evitarea retrogradării. De partea cealaltă, ilfovenii câştigă trei puncte uriaşe şi par să fie lipsiţi de griji pe finalul sezonului.

Petrolul – FC Voluntari, echipele de start:

Petrolul(4-2-3-1): Zima – Dumitriu, Papp, Huja, Țicu – Hanca, Diomande – Musi, Jair, Grozav – Irobiso

Rezerve: Eșanu, Bălbărău, Denis Radu, Meijers, Garutti, Tommi Jyry, Takayuki Seto, Mario Bratu, Ișfan, Augustin Dumitrache, Iustin Răducan, Berisha

Antrenor: Florin Stângă (interimar)

FC Voluntari (3-4-3): Vâlceanu – Ricardinho, Matricardi, Armaș – Boboc, Rața, Crepulja, Aliji – Nemec, Dumiter, D. Andrei

Rezerve: Jesus Fernandez, Merloi, Răduț, Droppa, Cristian Paz, Roberto Voican, Carnat, Turda, Daniel Florea, Robert Popescu, Andrei Ciobanu, Redon Yahcuroo

Antrenor: Florin Pîrvu

Stadion: „Ilie Oană”, Ploiești
Arbitru: Viorel Nicușor Flueran (Craiova – Dolj) / A1: Alexandru Vodă (Alba Iulia) / A2: Alexandru Filip (Constanța) / Arbitru VAR: Sebastian Colțescu (București) / Arbitru AVAR: Raul Constantin Ghiciulescu (Lugoj – Timiș) / R1: Alina Ionela Peșu (Craiova – Dolj) / Observator arbitri: Marian Salomir (Cluj-Napoca)