Liviu Ciobotariu, nemulţumit după egalul cu Rapid! Ce l-a scos din sărite pe antrenorul lui Sepsi: ‘Sunt dezamăgit şi supărat’ + ce spune despre demitere

Liviu Ciobotariu, nemulţumit după egalul cu Rapid! S-a aflat ce l-a scos din sărite pe antrenorul lui Sepsi. Echipa covăsneană a reuşit doar un egal cu giuleştenii şi s-au îndepărtat de locurile de play-off.

Liviu Ciobotariu era ameninţat cu demiterea. Este însă mulţumit de jocul echipei sale. L-au enervat însă ratările din prima repriză.

Liviu Ciobotariu, nemulţumit după egalul cu Rapid!

„Au fost două reprize diferite. În prima am dominat, ne-am creat 4-5 ocazii bune de a marca. A doua a fost mai bună pentru Rapid. Au ţinut mai bine de minge. Au gestionat mai bine ca noi jocul. E această dezamăgire. Am făcut un joc consistent şi bun. Puteam să câştigăm. Ştiam că Rapid e cea mai în formă echipă. Sunt dezamăgit şi supărat că nu am reuşit să câştigăm. Am avut spirit, situaţii, ocazii. E al doilea meci în care nu am reuşit să câştigăm acasă”, a spus Liviu Ciobotariu, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Antrenorul covăsnenilor speră însă ca echipa să reînnoade şirul victoriilor. „Nu am reuşit să înscriem. În rest băieţii au dus mingea în lateral. Am venit cu centrări în faţa porţii. N-a intrat mingea în poartă. Mai sunt jocuri de jucat, dar e clar că nici eu nu  sunt mulţumit că nu am câştigat un joc din cele două de acasă. Cu Petrolul puteam să câştigăm. Nu suntem departe de primele 6 locuri.

Când am avut acea perioadă cu 6 jocuri pierdute era o apăsare şi nelinişte în vestiar. Jucătorii voiau să câştige, noi la fel. Lucrurile s-au legat. Am văzut cu Petrolul şi cu Rapid echipă cu atitudine şi agresivitate. Lucrurile au intrat pe un drum bun, dar rezultatele sunt cele care ne apasă”, a mai spus Ciobotariu, conform sursei citate.