Leo Messi nu se mai oprește. A făcut, din nou, spectacol în ultimul meci al lui Inter Miami / Video

Leo Messi face senzație în SUA. Argentinianul a marcat trei goluri pentru Inter Miami, duminică seara, în optimile Cupei Ligii.

Echipa sa a trecut de Dallas (9-8, după penaltyuri). Inter Miami a fost condusă cu 4-2 în ultimele zece minute. După un autogol al lui Marco Farfan, de la Dallas (80), Messi a reușit să egaleze.

Campionul mondial deschisese scorul pentru echipa sa, când a reluat o centrare a fostului său coechipier de la Barça, Jordi Alba, în prima repriză. Inter Miami s-a văzut condusă cu 3-1, apoi cu 4-2, înainte de a intra în prelungiri şi de a se impune la penaltiuri (Messi şi Busquets au transformat).

Leo Messi a adunat deja şapte goluri în patru meciuri de când a debutat pentru echipa lui David Beckham.
Deocamdată, argentinianul a jucat doar în Cupa Ligii. În sferturile de finală, Inter Miami va înfrunta învingătoarea meciului dintre Houston şi Charlotte (programat luni seară).