Leo Messi face senzaţie la americani! Revenire de senzaţie la Inter Miami. Imagini fabuloase cu campionul mondial / Video

Leo Messi face senzaţie la americani! Revenire de senzaţie la Inter Miami. Imagini fabuloase cu campionul mondial. Starul argentinian s-a întors în stil mare pe teren, după o accidentare.

Leo Messi a revenit pe teren cu gol. Asta după 4 etape în care a lipsit din cauza unei accidentări. Acum, a marcat un gol senzaţional în meciul contra celor de la Colorado Rapids.

Leo Messi face senzaţie la americani!

Leo Messi a început ca rezervă duelul cu Colorado Rapids. A intrat pe teren la pauză, în locul lui Sunderland. Inter Miami era condusă cu 1-0, după ce Rafael Navarro a punctat din penalty, în minutul 45.

În minutul 58, Messi a reuşit să egaleze. A marcat un gol de senzaţie, cu un şut de la marginea careului, din pasa lui Negri. Apoi, Inter Miami a preluat conducerea, după ce Leonardo Afonso a reuşit să marcheze, din pasa lui Ruiz. Pe final, însă, Colorado Rapids a reuşit să egaleze. Bassett a marcat în minutul 88 şi a stabilit scorul final, 2-2.

Luis Suarez a fost indisponibil pentru duelul cu Colorado Rapids, din cauza unei accidentări. Jordi Alba şi Sergio Busquets au intrat pe parcursul meciului, în minutele 56, respectiv 70.

Americanii au avut doar cuvinte de laudă la adresa lui Messi, după primul meci bifat la Inter Miami, după o pauză de aproape o lună.

„Evoluând în primul său meci în aproape o lună, Lionel Messi nu a prezentat pic de rugină și a înscris la doar 13 minute de când a intrat pe teren. Câteva momente mai târziu a ajutat la majorarea diferenței. Dar magia lui Messi nu a fost suficientă.

Când a intrat pe teren la începutul părții secunde, nivelul de decibeli de pe arenă s-a ridicat, asemenea nivelului de joc. Când a marcat, a fost un vacarm infernal pe stadion. Messi nu doar a înscris, i-a făcut pe toți mai buni”, au spus americanii de la Miami Herald.