Laurenţiu Reghecampf, dat afară?! Bomba nopţii vine de la arabi. Antrenorul român, şomer după ultima înfrângere

Laurenţiu Reghecampf, dat afară?! Bomba nopţii vine de la arabi. Antrenorul român, şomer după ultima înfrângere. Anunţ de ultimă oră despre tehnicianul român al celor de la Al Tai după meciul pierdut, scor 0-2.

Presa din Arabia Saudită aruncă bomba. Laurenţiu Reghecampf a fost dat afară de la Al Tai, formaţie care a ajuns la şapte meciuri la rând fără victorie.

Laurenţiu Reghecampf, dat afară?!

Andrei Cordea şi Marko Dugandzic rămân fără Laurenţiu Reghecampf. Asta după ce Al Tai a pierdut şi meciul de vineri, de pe terenul celor de la Abha. Echipa lui Ciprian Tătăruşanu s-a impus cu 2-0.

Eşecul de pe terenul celor de la Abha a fost decisiv în privinţa lui Reghecampf, conform alyaum.com. Sursa citată spune că cei din conducerea lui Al Tai l-a demis pe antrenorul român, care are şi un înlocuitor. Ben Zakri, cel care a fost prezent la meciul cu Abha şi va prelua echipa. Până în acest moment nu există un anunţ oficial din partea clubului.

Reghe era pe banca celor de la Al Tai din luna septembrie 2023. A preluat formaţia din Arabia Saudită la scurt timp după despărţirea CSU Craiova. A avut însă un parcurs prost pe banca saudiţilor. În 16 meciuri cu antrenorul român pe banca tehnică, Al Tai a câştigat doar 3 meciuri şi a mai remizat de alte 2 ori în această perioadă.

Laurenţiu Reghecampf o lasă pe Al Tai pe locul 16, loc retrogradabil, cu 18 puncte obţinute în 22 de etape.

Meciul dintre Abha şi Al-Tai s-a disputat în etapa a 22-a din Saudi Pro League. Gazdele au deschis scorul în minutul 38, prin polonezul Grzegorz Krychowiak, şi l-a majorat prin acelaşi Krychowiak, în minutul 49.