La un pas de remontada. CSA Steaua n-a fost însă mai tare ca Oțelul, oamenii lui Dorinel Munteau au câștigat cu 3-2

Cu Dorinel Munteanu la televizor, suspendat, Oțelul n-a avut nicio tresărire în prima repriză. Le-a dat șah-mat oamenilor lui Daniel Oprița care au văzut stele verzi.

În minutul 15, Fatai a deschis scorul, iar după doar 6 minute, nigerianul naturalizat român a profitat de gafa lui Beța și a bifat ”dubla„.

În minutul 32, deja părea că CSA Steaua nu s-a prezentat la Galați. Ursu a speculat haosul din defensiva ”militarilor” și a făcut 3-0 pentru gazde.

În partea secundă însă s-au întors parcă alți jucători de la vestiare. Bodișteanu a redus din handicap în minutul 51. Și tot el, după 8 minute, a băgat liderul ligii secunde în meci din nou.

N-au mai avut forța să distrugă apărarea beton a Oțelului. Și s-au întors fără niciun punct acasă, iar până joacă Poli Iași, rămâ tot lideri. De onoare, mai mult, fiindcă CSA Steaua nu are nici anul acesta drept de promovare.

CSA Steaua: Iancu – Drăghici, Beța, Mihăescu, Ad. Ilie – Ad. Popa, Bărbulescu, Matei, Bodișteanu – Chunchukov, Chipirliu
Rezerve: Dincă, Balgiu, Sabău, Corbu, Oroian, Mahrez, Emanuel Pacionel, Ștefan Pacionel, David Matei
Antrenor: Daniel Oprița

Oțelul Galați: Dur-Bozoancă – A. Rus, Yabre, Sîrghi, Panait – Neagu, Cisotti, Jardan – Mitoi, Ursu, Fatai
Rezerve: R. Pop, G. Nedelea, Zivulic, Nica, Adăscăliței, Scocilcă, Cîrjan, Chirițoiu, Gorovei
Antrenor: Dorinel Munteanu