Jucătorii lui FC Argeș sunt alături de Prepeliță: `Fanii ne susțin doar când jucăm bine, nu e normal`

FC Argeș a pierdut cu scorul de 1-0, pe teren propriu, în fața campioanei CFR Cluj iar antrenorului Andrei Prepeliță ia fost cerută demisia.

Fanii lui FC Argeș au început să strige demisia în minutul 66, imediat după ce Mario Camora a deschis scorul pentru CFR Cluj.

Fanii lui FC Argeș nu îl mai vor pe Andrei Prepeliță

Andrei Prepeliță a pierdut susținerea ”tribunei” dar se bucură încă de susținerea jucătorilor săi. Costinel Tofan și Alexandru Iștfan și-au manifestat susținerea totală față de ” Prepe”

” Noi exersăm în fiecare săptămână faza de ”finalizare” dar în meci se pare că nu ne iese. Nu înțeleg de ce suporterii nu ne sunt alaturi pe tot parcursul meciului, daca jucam bine 10 minute sunt cu noi, cand nu jucam bine ii cer lui ”Prepe” demisia, nu este normal. Îmi este teamă de demisia antrenorului, ne am invatat cu el, ne ia apărarea mereu șiam vrea sa rămână aici”, a declarat Tofan la finalul partidei.

”Nu reușim să înscriem, nu știu ce se intâmplă, poate pauza aceasta competițională ne prinde bine și o sa devenim mai puternici. Nu mai am nici eu aceeași evolutie ca în primele etape, trebuie sa bag capul in pământ și să muncesc mai mult pentru că sunt pretentii mari de la mine si sa le confirm. Le multumim suporterilor ca au stat in ploaie pentru noi. Nu este vina antrenorului că noi nu marcam când avem ocazia, nu poate să intre ”Prepe” să dea gol”, a spus Iștfan la finalul meciului