Ion Țiriac nu s-a mai abținut! Dezvăluiri incredibile despre Simona Halep. Cum a umilit-o pe Serena Williams

Ion Țiriac nu s-a mai abținut! Dezvăluiri incredibile despre Simona Halep. Omul de afaceri a vorbit despre momentul în care românca a învins-o pe Serena Williams în 2019, la Wimbledon.

Ion Țiriac s-a aflat în tribune la finala turneului londonez.

Ion Țiriac, dezvăluiri incredibile despre Simona Halep

Simona Halep a câștigat turneul de la Wimbledon, în 2019, după ce a umili-o pe Serena Williams în finală. Scorul a fost unul categoric, 6-2, 6-2, meciul durând 56 de minute. Astfel, americanca a ratat câștigarea celui de-al 24-lea titlu de Grand Slam.

Printre cei aflați în tribune s-a numărat și Ion Țiriac.

„Atenţie, fata asta e câştigătoare de Wimbledon, nu câştigătoare, ce a fost a fost cea mai mare înfrângere a acestei mari campioane, Serena, din viaţa ei. A bătut-o în 38 de minute, 6-2, 6-2, sau cât dracu a fost, că am fost şi eu acolo.

Simona, după părerea mea, ar trebui să îi atace pe toţi. Şi jurisdicţie normală, la New York, că acolo s-a întâmplat. Are trebui să ceară 100 de milioane pagubă, pentru că i-au distrus viaţa”, a spus Ţiriac, pentru Antena Sport.

La patru ani de la acel meci, Simona Halep a fost suspendată 4 ani pentru dopaj. Acum singura cale pe care o mai are românca este apelul la TAS. După ce s-a aflat verdictul în procesul de dopaj, Serena Williams nu s-a abținut și s-a grăbit să posteze ironii la adresa fostei sale adversare.