Incidente la meciul FCSB – UTA. Suporterii s-au dezlănțuit

Suporterii celor de la FCSB au făcut haos în tribune. Arbitrul a decis să întrerupă meciul cu UTA Arad în minutul 35.

Ultrașii din Peluza Nord au aprins materiale pirotehnice, rezultând un fum negru și dens. Apoi au făcut și zgomote puternice, iar Sebastian Colțescu i-a chemat pe jucători la băncile de rezervă. Jocul a fost reluat după aproape două minute.

Suporterii nu l-au iertat pe Nicolae Dică

Fanii nu au uitat umilința suferită în dubla cu Silkeborg (0-10 la general). La meciul cu UTA, un suporter a afișat o pancartă pe care era scris: „Dică 0-10”.

„Un joc foarte slab, am pierdut cu același scor din meciul tur. Așteptam un meci diferit. În primele situații ne-au marcat două goluri, dacă reușeam să marcăm la ocaziile noastre atunci să facem 2-1, poate că era altceva.

Pentru mine este o umilință ce s-a întâmplat în aceste două meciuri cu Silkeborg, sunt foarte dezamăgit.

Sper să obținem în continuare victorii în campionat. La fotbal ai șansa să-ți iei revanșa. Eu am fost un jucător puternic, și ca antrenor am avut momente dificile, eu am încredere”, spunea Nicolae Dică după meciul din Conference League.