Ilie Dumitrescu nu s-a mai abţinut! L-a distrus pe jucătorul lui Adrian Mutu. Cuvinte dure în direct

Cuvinte dure adresate în direct, la adresa jucătorului lui Adrian Mutu. Ilie Dumitrescu nu s-a mai abţinut deloc după remiza cu echipa din Sfântu Gheorghe. Membrul Generației de Aur a spus clar.

1-1 a fost scorul final al partidei din etapa a doua a play-off-ului, dintre Sepsi și CFR Cluj. Scorul a fost deschis de Marius Ștefănescu, în minutul 9, după care, la un interval scurt de timp, clujenii au egalat prin golul lui Matija Boben, în minutul 21.

Ilie Dumitrescu nu s-a mai abţinut!

În timpul partidei, în minutul 32, Panagiotis Tachtsidis, jucătorul lui Adrian Mutu, a avut o ieșire nervoasă la adresa portarului echipei. Lui Răzvan Sava i s-a reproșat că nu a ieșit pe pe centrare și că a preferat să stea pe linia porții, în momentul în care Marius Ștefănescu a centrat în fața porții, iar Denis Ciobotariu era foarte aproape să înscrie.

Această reacție avută de grec, l-a deranjat pe Ilie Dumitrescu care, la digisport.ro, a declarat că toată vina a fost al acestuia, nu a lui Sava.

”Nu ai voie să ai o ieșire de genul acesta, totuși. Nu este normal să faci așa ceva, tu îl ai în marcaj pe Ciobotariu. Sava mi se pare un portar cu personalitate. Sava trebuia să țipe la Tachtsidis și să-i spună: «Ce faci, mă? Nu stai în marcaj?»”, a spus Ilie Dumitrescu.