Helmut Duckadam le-a dat cu flit generalilor. Dar s-a dus la alt meci + Nicușor Dan, dezlănțuit. Primarul Capitalei n-a mai ținut cont de nimic

Helmut Duckadam le-a dat cu flit generalilor. Dar s-a dus la alt meci. N-a mers în Ghencea la fotbal, ci la handbal, la CSM București cu Esbjerg. Și Nicușor Dan s-a dezlănțuit. Primarul Capitalei n-a mai ținut cont de nimic.

Helmut Duckadam anunța de la început că nu are de gând să onoreze cu prezența partida din play-off-ul ligii secunde, dintre CSA Steaua și Oțelul.

Pe 7 mai, Helmut Duckadam a dat fotbalul pe handbal

„Nu voi merge în Ghencea, pentru că nu mi se pare normal. N-am nimic cu ei. În momentul în care clubul Armatei va decide să ne invite împreună cu soțiile la un restaurant să putem sărbători 7 mai, voi merge și eu.

Să merg pe un stadion, gol-negol, ca să mă scoată 10 minute pentru o diplomă! Nu cred că asta merităm. În altă ordine de idei, m-am săturat să fiu folosit. Au trecut acele vremuri când eram ușor de păcălit”, a spus Duckadam înaintea meciului.

Și s-a ținut de cuvânt. Duckadam și-a făcut însă timp pe 7 mai, la 37 de ani de la câștigarea CCE, să meargă la handbal. Eroul de la Sevilla este în sală la partida pe CSM o joacă acum cu Esbjerg.

Nicușor Dan, ultras pentru CSM

Și pe care campioana României o conduce la pauză cu 18-16. Evoluția entuziasmantă a handbalistelor noastre, care se bat pentru un loc în Final Four-ul Ligii Campionilor de la Budapesta, l-a scos în prim-plan și pe Nicușor Dan.

Primarul General al Capitalei este la meci și se manifestă așa cum nu l-a văzut nimeni. Ca un adevărat ultras, se ridică în picioare și aplaudă.